15.8 C
Skopje, NM
27/10/2021
DailyNews.mk
Bota

Mbahet sot në Athinë raundi i 62-të i kontakteve eksploruese Greqi-Turqi

Sot në Athinë raundi i 62-të i kontakteve eksploruese Greqi-Turqi. Diskutimet do zhvillohen në hotel të Athinës, mes ambasadorit grek, Pavlos Apostolidhis dhe zv/ministri i Jashtëm turk, Sedat Onal.

Zëvendës ministri i Jashtëm i Turqisë do të qëndrojë dhe nesër në Athinë për një takim me sekretarin e përgjithshëm të ministrisë së Jashtme të Greqisë, Themistoklis Demiris për bisedime të çështjeve bilaterale dhe Qipros.

Kontaktet vijnë vetëm 10 ditë para Samitit të Lartë të 25-26 marsit në Komisionin Europian, samit tepër kritik fokusuar në ecurinë e marrëdhënieve Turqi-Greqi.

Related posts

Është zyrtare – largimi i kancelares Angela Merkel

Admin

Aksion i përbashkët europiano-amerikan: Arrestohen 150 persona, konfiskohen 31 milionë dollarë

Admin

Zgjidhja e problemit të kaosit në trafik, aeroportet italiane dhe ato franceze me infrastrukturë për taksitë fluturues

Admin

Gruaja e parë me ngjyrë në Bundestag – kush është Awet Tesfaiesus

Admin

Barbel Bas zgjidhet presidente e re e Bundestagut

Admin

Inteligjenca amerikane: Shteti Islamik mund ta sulmojë SHBA-në

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com