12.3 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Matteo Pessina pozitiv me COVID-19

Mesfushori i Atalantas, Matteo Pessina ka dal pozitiv në analizat e COVID-19, që nënkupton se janë tetë lojtarë italianë që u preken derisa ishin duke përfaqësuar Kombëtaren.

Leonardo Bonucci, Federico Bernadeschi, Alessio Cragno, Alessandro Florenzi, Marco Verratti, Vincnezo Grifo, Salbatore Sirugu dhe tani Pessina janë të prekur me COVID-19.

Komunikata e plotë e Atalantas pa ndërhyrje:

“Atalanta njofton se në testet e fundit, Matteo pessina ka dal pozitiv me COVID-19”.

“Lojtari nuk ka simptoma dhe ka qenë i izoluar. Klubi ka aktivizuar të gjitha procedurat e protokollit dhe informuar autoritet”, shkruhet në komunikatë.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com