23.8 C
Skopje, NM
19/09/2021
DailyNews.mk
Sport Sport-al

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Drejtori i Interit, Giuseppe Marotta, ka thënë se marrëveshja më e madhe në karrierën e tij ishte shitja e Paul Pogbas nga Juventusi te Manchester United për “përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli”.

Asokohe, Marotta ishte shef i strategjisë transferuese të Bianconerëve dhe mori mesfushorin francez si lojtar të lirë nga Djajtë e Kuq në vitin 2012.

Katër vite më vonë, i njëjti futbollist u shit te Unitedi për 105 milionë euro plus bonuset, të gjitha këto përfitime të pastra.

(Foto: Instagram/paulpogba)

“Në vitin kur e shitëm Pogban për 105 milionë euro plus 10 milionë euro në bonuse dhe e sollëm Gonzalo Higuainin, ishte marrëveshja ime më e mirë”.

“Ajo ishte marrëveshja më e madhe, sidomos për faktin se e transferuar Pogban pa para, prandaj u bë përfitimi më i madh që ka parë futbolli ndonjëherë”, ka thënë Marotta.

(Foto: Instagram/paulpogba)

Ndryshe, marrëveshja e francezit me Unitedin skadon në qershor të vitit 2022 dhe nëse klubi nga Old Trafford nuk arrin t’ia rinovojë kontratën, rrezikon ta humbë sërish pa para. 

Related posts

Vendimi i qëlluar Carlo Ancelottit për David Alaban – do të luajë vetëm në qendër të mbrojtjes si pasardhës i Sergio Ramos

Admin

Bamirësia e madhe e Thomas Tuchel – djali i shtëpiakes së tij kishte problem me zemër, trajneri pagoi operimin dhe pastaj iu bleu edhe një shtëpi në Filipine

Admin

Koeman zbulon detaje të një bisede me Laportan në qershor: Më tha se nuk ka besim në mua, do të kërkonte trajner

Admin

Raiola: Pogba mund të kthehet te Juventusi, te ‘Zonja e Vjetër’ kanë keqardhje që nuk e morën Donnarumman

Admin

Zhurma e deleve e zgjonin herët në mëngjes – Ronaldo ndërron shtëpi menjëherë pas kthimit te Manchester United

Admin

Eksperti britanik për menaxhimin e fushave, Dean Gilasbey, inspektoi fushën e stadiumit “Fadil Vokrri” – sugjeron riparimin e saj

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com