10.8 C
Skopje, NM
15/06/2021
DailyNews.mk
Përzgjedhjе nga redaktori Rajoni

Marko Gjuriç emërohet ambasador i Serbisë në SHBA

Marko Gjuriç nuk do jetë më drejtori i Zyrës së për Kosovën si dhe koordinator i Serbisë për dialogun Kosovë-Serbi në Bruksel.

Në mbledhjen e sotme të qeverisë serbe, është marrë vendimi që Gjuriç të emërohet ambasaodor në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Sipas mediave serbe, Gjuriç shumë shpejt do të udhëtojë drejt SHBA-së për të marrë detyrën zyrtarisht.

Tashmë pritet që qeveria të publikojë emrin që do zërë vendin e Gjuriç në Zyrën për Kosovën./tvklan.al

Related posts

Editorial/ Cilat janë rreziqet që mund të paraqiten nga Kina dhe Rusia për NATO-n

NEFAIL EMINI

Zaev – Duda: Është shumë e rëndësishme mbështetja polake për RMV-në në BE

NEFAIL EMINI

Konjufca: Çështja e Asociacionit të komunave me shumicë serbe, është çështje e mbyllur

NEFAIL EMINI

Merkel në samitin e NATO-s: Fushata propagandistike e Rusisë pjesë e agjendës sonë

NEFAIL EMINI

Zoran Zaev: Maqedonia e Veriut është e përkushtuar në sigurinë kolektive të NATO-s

NEFAIL EMINI

Jens Stoltenberg: NATO duhet që t’i përgjigjet rritjes së ndikimit të Kinës

NEFAIL EMINI

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More