9.8 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Bota

Margrethe II, mbretëresha e parë evropiane që vaksinohet kundër Covid-19

Mbretëresha e Danimarkës, Margrethe është bërë e para anëtare e familjes mbretërore në Europë që mori vaksinën Covid-19. Sipas një deklarate nga Familja Mbretërore, 80 vjeçarja u vaksinua ditën e Vitit të Ri.

Margrethe II është sovrania e parë evropiane që shpalli zyrtarisht lajmin për vaksinimin e saj. “Mbretëresha ka marrë sot dozën e parë të vaksinës Covid-19. Ajo do të rivaksinohet përsëri pas tre javësh.”, thuhet në reagim.

Ndërkohë udhëheqës të tjerë botërorë që e kanë marrë tashmë vaksinën është presidenti i zgjedhur amerikan Joe Biden, kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu, kryeministri çek Andrej Babis dhe ai grek Kyriakos Mitsotakis.

Related posts

Policia australiane ka konfiskuar ngarkesën më të madhe ndonjëherë të heroinës, me vlerë prej 104 milionë dollarë

Admin

Olaf Scholz mund të jetë kancelari i ardhshëm i Gjermanisë

Admin

Ende nuk dihet nëse deputeti Sir David Amess kishte qenë në cak nga sulmuesi – autoritetet janë duke e hetuar rastin

Admin

SHBA ofron kompensim për familjarët e viktimave të sulmit me dron

Admin

Policia britanike: Vrasja e ligjvënësit ishte incident terrorist

Admin

Në Indonezi 11 student u mbytën gjatë aksionit për pastrimin e lumit

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com