9.8 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Marcelino është trajneri i ri i Athletic Bilbao

Marcelino García Toral është emëruar trajneri i ri i Athletico Bilbao, pas shkarkimit të Gaizka Garitano nga posti i tij.

Athletic Bilbao ka zyrtarizuar trajnerin e ri, ai është Marcelino Garcia Toral.

Pas fitores ndaj Elche, klubi bask konfirmoi shkarkimin e Garitano dhe nuk vonoi shumë dhe emëruan trajnerin e ri.

Marcelino Garcia Toral merr në drejtim ekipin e Bilbaos dhe konfirmon rikthimin në La Liga.

Pas shkarkimit të tij nga Valencia, kjo është aventura e tij e parë që nga ajo kohë.

“Marrëveshje në parim për Marcelino García Toral për të menaxhuar Athletic deri në qershor 2022”, shkroi klubi në rrjetin e tij social, Twitter.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com