39.8 C
Skopje, NM
29/07/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Maqedonia shtyen për të shtunën listën kundër Kosovës

Kombëtarja e Maqedonisë së Veriut nuk do të publikojë listën ‘anti Kosovë’ të enjten, ashtu siç ishte planifikuar.

Trajneri Igor Angelovski ka vendosur që këtë ta shtyejë për ditën e shtunë, raportojnë mediet në Maqedoni.

E gjitha kjo thuhet të jetë bërë shkaku i COVID-19, dhe ardhjes së futbollistëve për t’iu bashkuar ekipit kombëtar.

Te Maqedonia kishte frikë për Goran Pandev, pas rasteve me COVID-19 të shfaqura te Genoa.

Reprezentuesi maqedonas ka dalë negativ në të dy testimet te Genoa, dhe do të jetë pjesë e ekipit kombëtar në ndeshjen kundër Kosovës.

Ndeshja mes Maqedonisë dhe Kosovës luhet më 8 tetor në Shkup, me fituesin që kalon në finale të Play Off të Ligës së Kombeve, përmes së cilës kërkohet një vend që dërgon në Kampionatin Evropian që mbahet vitin e ardhshëm.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More