23.8 C
Skopje, NM
27/07/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

Maqedonia nga dita e enjte në listën e gjelbër të Qipros, do të mund të udhëtohet pa test ose karantinë

Shkup, 19 korrik – Maqedonia e Veriut të enjten do të vendoset në listën e gjelbër për udhëtim në Qipro.

Kjo do të thotë se shtetasit e Maqedonisë do të mund të udhëtojnë në Qipro pa kufizime, përkatësisht pa test ose karantinë.

Maqedonia ndodhet në listë bashkërisht me Kanadanë dhe Serbinë, ndërsa këto vende nga lista e portokalltë kalojnë të enjten në listën e gjelbër.

Vendet ndahen në tre zona, varësisht nga gjendja epidemiologjike në vend. Zona e gjelbër, e portokalltë dhe e kuqe kanë rregullat e tyre, ndërsa shtetet që nuk ndodhen në këto lista janë në zonën gri.

Related posts

10 raste të reja me Covid, vdesin dy pacientë

Admin

Duxhak: Dyfishimi i përpjekjeve për kthim të vlerave për të cilat Ohri është vënë nën mbrojtje të UNESKO-s

Admin

Ganiu nikoqir i përfaqësuesve të ansambleve pjesmarrës në “Folk Fest 2021”

Admin

Lajm i mirë për shoferët, ulen çmimet e derivateve

Admin

Tearca së shpejti do të bëhet me rrjet kanalizimi fekal

Admin

Takim i Xhaferit me zëvendësministrin e Punëve të Jashtme të Italisë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More