18.5 C
Los Angeles
November 29, 2021
DailyNews – MK
Sport

Maqedonia e Veriut shënon golin e dytë ndaj Islandës

Maqedonia e Veriut po zhvillon ndeshjen e fundit në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës ndaj Islandës, shkruan Insporti.

Maqedonia e Veriut ka arritur të shënojë edhe golin e dytë ndaj Islandës, duke i çuar shifrat në 2-1.

Golin e shënoi Elmas pas asistit të Alioskit.
Ky rezultat i afron afër ëndrrës për Botërorin, ku për momentin është pjesë e “play off” për Botërorin “Katar 2022”.

Related posts

Usain Bolt kritikon ashpër Unitedin për Ronaldon dhe tregon për trajnerin që do duhej ta zëvendësonte Solskjaerin

admin

PSG mendon të lirojë Pochettinon për të kaluar te Man Utd në fund të sezonit

admin

Gjermania nëpërkëmb Lihtenshtajnin me nëntë gola

admin