34.8 C
Skopje, NM
29/07/2021
DailyNews.mk
Maqedoni Përzgjedhjе nga redaktori

Maqedonia e Veriut, rekord rastesh me koronavirus, 535 infektime brenda 24 orëve

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 2445 testime të realizuara, 535 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona.

Shkup-277, Kumanovë-17, Dibër-7, Shtip-22, Prilep-26, Tetovë-18, Strugë-8, Veles-10, Manastir-13, Ohër-4, Kavadarc-4, Gostivar-5, Gjevgjeli-24, Strumicë-30, Kriva Pallankë-2, Radovish-6, Koçan-12, Probishtip-3, Demir Hisar-2, Makedonski Brod-1, Vallandovë-5, Vinicë-1, Dellçevë-1, Sveti Nikollë-9, Kërçovë-15, Resnjë-8 dhe Negotinë-5.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 168 pacientë të shëruar nga Covid-19.

Related posts

Milikije Halimi i jep fund problemit disa dekadash të ujit, Haraçina me uji pa ndërprerje

Admin

RMV/ Për herë të parë, sulmi ndaj mjekëve barazohet me sulmin ndaj personave zyrtarë

Admin

Lëvizja Besa zgjedhë strukturat e saj në Novosellë të Bogovinës, lëvizja po ritet

Admin

Mbeturinat dhe uji i pijshëm problem në komunën e Tearcës

Admin

Bashkia e Shkupit të premten me spërkatje kundër mushkonjave

Admin

VMRO: MPB nuk është funksionale, letërnjoftime nuk ka më shumë se 20 ditë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More