9.8 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

Maqedonia e Veriut nis sot vaksinimin masiv ndaj koronavirusit

Maqedonia e Veriut nis sot procesin e vaksinimit masiv ndaj koronavirusit. Sikurse bën me dije Ministria e Shëndetësisë janë ngritur 30 pika të vaksinimit në mbarë vendin ndërkohë që personat që do e marrin atë janë dakordësuar më parë me mjekët e familjes.

Qytetarët i janë nënshtruar që më parë nëpermjet internetit kërkesës për të marrë vaksinën.

“Prilli do të jetë muaji kur presim që të arrijnë vaksina nga më shumë vende. Pas grupit me prioritet mbi moshën 75 vjeç, do të kenë mundësi edhe qytetarët e tjerë që të vaksinohen”, tha ministri Venko Filipçe.

Related posts

Zgjedhjet Lokale 2021, AP dhe PP do të monitorojnë procesin zgjedhor

Admin

Qytetarët e Maqedonisë së pari do ta dezinfektojnë gishtin dhe më pas do të votojnë

Admin

Regjistrohen 395 raste të reja në Maqedoni, humbin jetën 14 persona

Admin

Vrasje në Shkup, i biri ther nënën e tij

Admin

Reagim ASH – AA: Ramiz Merko thyen heshtjen zgjedhore, asfalton rrugë një ditë para zgjedhjeve

Admin

Finalizohet “Open Ballkan”, zyrtarizohet marrëveshja Rama-Vuçiç-Zaev

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com