33.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Kovid-19 Maqedoni

Maqedoni: 83 raste të reja me Covid, 4 të vdekur dhe 146 të shëruar

Në 24 orët e fundit janë bërë gjithsej 539 testime për Covid ndërsa janë regjistruar 83 raste të reja, informon Zhurnal.

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 34 raste të reja, në Kumanovë 3, Shtip 6, Tetovë 5, Strugë 3, Veles 3, Ohër 1, Gjevgjeli 1, Strumicë 5, Kriva Pallankë 1, Radovish 1, Koçan 9, Berovë 1, Vallandovë 5, Vinicë 1 dhe Dellçevë 4.

Kanë ndëruar jetë katër pacientë, tre nga Shkupi (66,88 dhe 62 vjeç) dhe një nga Tetova (73 vjeç).

Nga ana tjetër janë shëruar 146 pacientë.

Gjithsej deri tani janë infektuar 18873 persona, prej tyre 15487 janë shëruar, 760 kanë vdekur ndërsa rastet aktive janë 2626

Related posts

Një autobus i Kosovës është përmbysur afër Sllavonski Brod, dhjetë perona kanë humbur jetën

Admin

Në vendkalimet kufitare Tabanoc dhe Bogorodicë pritet deri 45 minuta

Admin

Promovimi i aktiviteteve verore në natyrë në Qendrën e skijimit “Kodra e Diellit”

Admin

Taksë për ruajtjen e bletëve në Maqedoni

Admin

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Admin

Në Vranjë janë vaksinuar 12 mijë shtetas të Maqedonisë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More