24 C
Los Angeles
November 28, 2021
DailyNews – MK
Kronika

Manipuloi me dokumente dhe përfitoi tender me vlerë 47 mijë euro, arrestohet gjilanasi

Një person në Gjilan është arrestuar dje, pasi që i njëjti më 30 shtator kishte kryer veprën penale “Keqpërdorim dhe mashtrim në prokurim publik”.

“Me 22.11.2021 nga njësiti i hetimeve pran Drejtorisë për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pronar i një kompanie i cili duke manipuluar me dokumentacion ofertues me përmbajtje të rreme kishte përfunduar si operator ekonomik fitues në një tender me vlerë 47,058.03 euro”, thuhet në raport.

I dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje, rasti vazhdon të hetohet.

Related posts

Një muaj paraburgim për babë dhe bir nga Prizreni

admin

Gjilan, fëmija plagos aksidentalisht me armë babain

admin

Pesë raste të monedhave të falsifikuara në rajonin e Prishtinës

admin