2.8 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Mane: Synonim të gjitha trofetë, por Premierliga ka përfunduar

Sulmuesi i Liverpoolit, Sadio Mane thotë se këtë edicion nuk do arrijnë të fitojnë Premierligën.

Manchester City vazhdon të jetë i pamposhtur në vitin 2021 duke arritur t’i mposht të gjitha klubet e mëdha.

Shpresat për titullin e Premierligës pos për Klopp, kanë mbaruar edhe për Mane që thotë se “Qytetarët” janë larguar shumë me pikë.

“Qëllimi ynë që nga fillimi ishte fitimi i Ligës së Kampionëve, Premierligës dhe ndeshjet e Kupës”.

“Por, tani mund të them se Premierliga ka mbaruar, është shumë”, deklaroi ai për ESPN.

Momentalisht Liverpool renditët në pozitën e gjashtë me 40 pikë, 19 më pak se lideri City.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com