24.8 C
Skopje, NM
25/06/2021
DailyNews.mk
Спорт

Мане и Алкантара им се вратија на тренинзите

Садио Мане и Тијаго Алкантара ќе му бидат на располагање на својот менаџер Јирген Клоп за натпреварот со Евертон. Мерсисајд дербито ќе се одигра во сабота, а домаќин ќе биде Евертон.

Садио Мане и Тијаго Алкантара започнале со тренинзите откако изминатите две недели беа во самоизолација. Тестовите на коронавирусот кај двајцата биле негативни.

Градското дерби најверојатно ќе го пропушти Наби Кеита кој и понатаму се наоѓа во каратин.

Related posts

Левандовски ги победи Меси и Роналдо за наградата на ФИФА

Lea Musliju

Казната на Русија скратена на две години, остануваат без химна и знаме

Lea Musliju

Волејот на Ибрахимовиќ е најдобар гол во историјата на МЛС лигата

Lea Musliju

„Овој Манчестер јунајтед може да ја освои титулата“

Lea Musliju

Клоп ќе остане без омилениот „џокер“

Lea Musliju

Ривер Плејт го декласираа Насионал

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More