-1.2 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Manchester United përgatit ofertë për yllin e Salzburgut

Manchester United është duke përgatitur ofertë për sulmuesin e RB Salzburgut, Patson Daka.

United që i është afruar shumë titullit këtë edicion, synon përforcime tjera në verë në mënyrë që të garojë në edicionin tjetër.

Sipas Todo Fichajes, United ka kontaktuar Salzburgun për shërbimet e Dakas, i cili thuhet se vlen 35 milionë euro.

Ky çmim do ishte shumë më i lirë nëse krahasojmë dy ‘shënjestrat’ e tjera si Erling Haaland ose Harry Kane që kushtojnë më shumë se 100 milionë euro.

Në moshën 22-vjeçare, Daka cilësohet si një ndër sulmuesit që do shkëlqejnë në vitet në vijim, ngase ka shënuar 48 gola në 50 ndeshje.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com