30.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Man Utd kompleton edhe një transferim tjetër

Manchester United ka siguruar nënshkrimin e anësorit 18-vjeçar Facundo Pellistri nga Penarol me një marrëveshje pesë-vjeçare me opsion për një vit tjetër.

Ole Gunnar Solskjaer ka dëshiruar anësor të djathtë në skuadrën e tij dhe, me përpjekjet që dështuan për Jadon Sancho, vëmendja u kthye diku tjetër.

Anësori i Barcelonës Ousmane Dembele u konsiderua, por negociatat dështuan me United që dëshironte një marrëveshje huazimi dhe skuadra e La Liga një shitje të përhershme. Watford u kontaktua për Ismaila Sarr por, përsëri, ata nuk donin një marrëveshje huazimi.

Ndërsa asnjë marrëveshje nuk mund të finalizohej me anësor të djathtë, klubi ka përfunduar merkaton me dy anësorë adoleshentë pasi ata ranë dakord për një marrëveshje me Penarol për Pellistri me vlerë 10 milionë euro.

18-vjeçari ishte i lidhur me Real Madrid, Juventus dhe Atletico dhe së pari erdhi në radarin e United në shtator 2017, dhe skautët e tyre kanë vazhduar ta monitorojnë atë që nga ajo kohë.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More