33.3 C
Los Angeles
August 8, 2022
DailyNews – MK
Sport-al

Man Utd do të provojë sërish transferimin e Dembele

Pas një fillimi jo të mirë të sezonit, Manchester United po synon të përforcojë skuadrën gjatë afatit kalimtar të janarit, dhe mund t’i kthehen objektivit që e humbën verën e kaluar.

Sipas Mundo Deportivo, sulmuesi i Barcelonës, Ousmane Dembele, është ende pikë interesimi për drejtuesit e Manchester United, që mund të bëjnë një përpjekje për të nënshkruar me atë në fillim të vitit 2021.

Sidoqoftë, sipas medies spanjolle, Manchester United do të provojë huazimin e 23 vjeçarit deri në fund të sezonit.

Kjo edhe mund të paraqes probleme, me Barcelonën që janë të interesuar për shitjen e Dembele, shkaku i krizës së shkaktuar nga COVID-19.

Madje, raportohet se Dembele së bashku me katër lojtarë tjerë do të vendosen në shitje nga katalanët në afatin kalimtar të janarit.

Related posts

Deklaratat mund t’i kushtojnë rëndë Luis Albertos, Lazio mendon ta shesë

admin

Doktori jep lajmin e madh: Maradona është duke u përmirësuar çdo ditë

admin

‘Bombë’ nga Italia, Lazio e Muriqit mund të përjashohet nga Serie A

admin