30 C
Los Angeles
August 8, 2022
DailyNews – MK
Përzgjedhjе nga redaktori Rajoni

Mali i Zi vendos “shtetrrethimin” e natës

Autoritetet malazeze vendosën një shtetrrethim nate në kryeqytet, duke filluar nga sot, në një përpjekje për të frenuar ringjalljen e COVID-19.

Banorët e Podgoricës, si edhe ata të Cetinjes nuk do të mund të lënë shtëpitë e tyre midis orës 22:00 dhe 05:00, si edhe të vizitojnë anëtarët e një familje tjetër.

Baret dhe restorantet në këto dy qytete do të mbyllen, me përjashtim të shërbimi të shpërndarjes në shtëpi.

Ky forcim i masave u vendos pas një rritje të numrit të rasteve javët e fundit në Malin e Zi, i cili ka një normë infektimi për 100 000 banorë ndër më të lartët në Europë.

Related posts

Nuk ka masa të reja, apel të respektohen masat aktuale

admin

Mariçiq: Pres që metodologjia për pastrimin e gjyqësorit të miratohet më 28 dhjetor

admin

Kosovë: Në Kuvend kalon ligji për rimëkëmbje ekonomike

admin