12.3 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Rajoni

Mali i Zi, numër rekord i të vdekurve nga COVID-19

Në Mal të Zi autoritetet shëndetësore konfirmuan 18 të vdekur në 24 orët e fundit nga pasojat e koronavirusit dhe 417 raste të reja të të infektuarve, që paraqet numrin më të lartë të viktimave që nga fillimi i pandemisë COVID-19.

Që nga fillimi i pandemisë së koronavirusit, në pranverë të vitit të kaluar, Mali i Zi ka konfirmuar mbi 80,191 raste me koronavirus.

Prej tyre 1.085 pacientë kanë vdekur. Mali i Zi vazhdoi të hënën në Podgoricë vaksinimin e qytetarëve mbi moshën 80 vjeçare me vaksinën ruse “Sputnik”.

Ministrja e Shëndetësisë, Jelena Boroviniq Bojoviq, tha se “procesi i vaksinimit po bëhet me një vazhdimësi të rregullte dhe nëse mbetet kjo dinamikë e vaksinimit pritet që të mërkurën përmbyllet imunizimi i kësaj moshe të popullatës”.

Related posts

Zjarret në Shqipëri, situata mbetet kritike në Dukat

Admin

Hotelet e Tiranës janë plot, turistë edhe nga Lindja e Mesme

Admin

Rritja e rasteve me coronavirus, 1,659 raste janë aktive

Admin

Vazhdojnë pritjet e gjata në pikat kufitare, tri orë pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Admin

Arsyet se përse po shtyhet regjistrimi i popullsisë

Admin

Humb jetën nga coronavirus një zyrtar policor

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com