33.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Свет mk

Макрон најави нови ограничувања поради коронавирусот

Францускиот претседател Емануел Макрон најави воведување нови ограничувачки мерки за да се спречи ширењето на коронавирусот, откако Франција го забележа најголемо дневно зголемување на бројот на заразени, со речиси 19.000 нови случаи.

-Кога вирусот циркулира со оваа брзина, новите ограничувања се неизбежни, рече Макрон во интервју за двете најголеми телевизиски станици во Франција.

Related posts

Лавров: Русија има добри односи со Хрватска

Admin

Ердоган: Турција сака да ja гради иднината со ЕУ

Admin

Во Италија масовно апсење поради детска порнографија

Admin

ЕК: Вакцина за сите во исто време, сразмерно бројот на жители

Admin

Навални: Знам кој сакаше да ме убие

Admin

Нов Зеланд – единствена земја во светот која се справи со коронавирусот

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More