15.8 C
Skopje, NM
27/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Majlinda Kelmendi mposhtet në gjysëmfinale nga Chelsie Giles

Majlinda Kelmendi pasi fitoi dy ndeshje dhe u kualifikua në gjysëmfinale, humbi nga reprezentuesja e Mbreterisë së Bashkuar, Chelsie Giles.

Ky meç ishte mjaftë interesant dhe madje vazhdoi në kohë shtesë për t’u vendosur një fituese në fund.

Edhe pse e humbi këtë ndeshje, Majlinda akoma është në garë për të fituar një medalje, pasi mund të arrij atë të bronztën.

Ky Grand Slam po zhvillohet në Tel Aviv dhe në finale veçse është kualifikuar tanimë Giles.

Për Kosovën në garë janë edhe Laura Fazliu dhe Akil Gjakova.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com