9.8 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Sport

Maignan mungon 10 javë, Milani transferon Miranten

Milani e ka transferuar Antonio Miranten si transfer të lirë, pas njoftimeve se Mike Maignan do të mungojë së paku 10 javë si pasojë e ndërhyrjes kirurgjike në nyjën e dorës.

Pas dhimbjes së vazhdueshme nga një lëndim që e kishte pësuar në muajin e kaluar në Ligën e Kampionëve, francezi u detyrua të operohej.

Kështu që do të mungojë afro dy muaj e gjysmë dhe në nuk mund të luajë në dhjetëra ndeshje në të gjitha garat për Rossonerët.

38-vjeçari iu është nënshtruar ekzaminimeve mjekësore gjatë ditës së sotme (e mërkurë) dhe ka nënshkruar kontratë deri në qershor të vitit 2022, me opsionin për ta vazhduar edhe për një vit tjetër.

Ciprian Tatarusanu është portieri i dytë i Rossonerëve dhe pritet që të mbrojë në ndeshjen e fundjavës ndaj Hellas Veronas, ku do të mungojë edhe Theo Hernandez për shkak të infeksionit me COVID-19.

Related posts

Dani Alves i vet ofrohet Barcelonës pas largimit nga Sao Paolo

Admin

KH Besa arrin në Bosnje dhe Hercegovinë para ndeshjes në EHF Cup

Admin

Laporta flet për transferimet e mundshme të Barcelonës në janar

Admin

Gjashtë hapat që duhet t’i ndjekë Newcastle për t’u bërë Manchester City i ri

Admin

Xavi zbulon sekretet e tij prej trajneri

Admin

‘Na kritikojnë ne, por ka nga ata që nuk fitojnë prej 10 vitesh’, Nedved ngre zërin ndaj kritikëve

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com