18.5 C
Los Angeles
November 29, 2021
DailyNews – MK
Kosovë

LVV në Dragash përshëndet fitoren e LDK-së, njofton se do të bashkëqeverisin në këtë komunë

LVV qendra në Dragash thotë se pasi nuk arritën të futeshin në balotazh, vendosën të mbështesin në balotazh kandidatin e LDK-së për të ndryshuar qeverisjen disavjeçare të PDK-së në këtë komunë.

“Duke parë nevojën e madhe për ndryshim, por fillimisht për të ndaluar të keqen shumëvjeçare në komunë, qendra jonë, në konsultim me organet e Lëvizjes, ka mbështetur zyrtarisht kandidatin e Lidhjes Demokratike, tashmë kryetarin e ri të zgjedhur të Sharrit, z.Bexhet Xheladini për çka jemi deklaruar edhe publikisht”.

“Tash kur është kuptuar rezultati preliminar për garën e balotazhit dhe me vendimin tonë që të jemi në koalicion, theksojmë se jo vetëm që jemi përkujdesur që të ndalet keqqeverisja, por do të kujdesemi që edhe qeverisja e re të jetë mirëfilli e re dhe në përputhje me vullnetin qytetar të jetë e drejtë dhe në shërbim të qytetarëve”.

LVV thotë se zotimet e dhëna në fushatë do t’i shtyjnë përpara në qeverisje.

“Ditëve në vijim do të njoftojmë opinionin publik në lidhje me detajet e bashkëpunimit në Komunën e Sharrit”, thuhet tutje në njoftimin e LVV-së.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=351307076750129&id=107178131163026

Related posts

Endriti publikon foto të Thaçit me krerët e SHBA-së: Koha kur kishte kush të kujdesej për Kosovën

admin

Ministri i jashtëm austriak takon Gërvallën: Kosova mund të llogarisë në përkrahjen e Austrisë drejt një të ardhme të përbashkët

admin

Osmani e Kurti homazhe në Prekaz: Përulemi para atyre që sakrifikuan për liri, pavarësi e bashkim

admin