19.8 C
Skopje, NM
21/06/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Luis Suarez qëndroi gjatë vite te Barcelona, ku arriti të bëhej mik i ngushtë me Lionel Messin.

Sipas uruguaianit, pikërisht kjo miqësi, edhe i ka kushtuar me largim nga Barcelona.

Duke folur para medieve, Suarez thotë se ka biseduar shpesh me Lionel Messin gjatë muajve të fundit, në lidhje me dëshirën e tij për t’u larguar.

“Për respekt të marrëdhënies sonë, unë nuk do të them saktësisht për çfarë kemi biseduar, por ai ishte në një situatë të vështirë dhe të komplikuar”, ka deklaruar Suarez.

“Ai donte të largohej dhe klubi nuk dëshironte ta linte të largohej. Unë u përpoqa ta mbështesja atë, të kujdesesha për të dhe ta shpërqendroja nga situata”.

Suarez thotë se te Barcelona ishin të shqetësuar për miqësinë e tij me Lionel Messin.

“Unë mendoj se ata donin të më largonin nga Messi, ndoshta ata ishin të shqetësuar që unë kisha një marrëveshje të mirë me të. Që ai donte të largohej nuk kishte asnjë lidhje me mua. Ata duhet ta kishin respektuar vendimin tim”.

“Ekziston një mundësi që Messi të luajë për një klub tjetër, por nëse ai ndihet rehat dhe i lumtur përsëri dhe vjen një menaxhim i ri në klub, ai do të dëshirojë të vazhdojë te Barcelona”.

Related posts

Chiellini konfirmon: Dola me kohë duke parandaluar lëndimin, jam mirë

Lea Musliju

Luis Enrique konfirmon: Morata do të jetë titullar ndaj Polonisë

Lea Musliju

Deschamps konfirmon: Pavard evitoi një lëndim, është i gatshëm për Hungarinë

Lea Musliju

Suedia – Sllovakia, formacionet zyrtare

Lea Musliju

UEFA mund ta ndryshojë lokacionin e gjysmëfinaleve dhe finales së “Euro 2020”

Lea Musliju

De Bruyne shpjegon festën e “heshtur” të golit ndaj Danimarkës

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More