22 C
Los Angeles
November 28, 2021
DailyNews – MK
Maqedoni TOP LAJM

LSDM shtyn dorëheqjet e Zoran Zaevit

Shkup, 9 nëntori – LSDM pas mbledhjes së sotme të Këshillit Qendror dhe Ekzekutiv ka vendosur që kreu i partisë njëherë edhe kryeministri, Zoran Zaev të prolongojë dorëheqjen. Nga LSDM thonë se ky vendim vjen pas procesit të ndjeshëm nëpër të cilin po kalon vendi.

“Partia njëzëri morri vendimin që kryetari i partisë dhe kryeministri ta prolongojë dorëheqjen për kohë të pacaktuar deri sa këto procese të normalizohen”, deklaroi Pero Kostadinov nga LSDM

Related posts

Zaev ende “nuk dorëzohet”, BDI në mbledhje, opozita paralajmëron shumicë të re ose zgjedhje të reja

admin

Udhëheqësi i EVN Eletranat e Maqedonisë dyshohet për rishitje të parcelave në Dellçevë

admin

Profesori i UT-së shpallet njëri nga shkencëtarët më produktiv për vitin 2021

admin