22.4 C
Los Angeles
November 30, 2021
DailyNews – MK
Teknologji

Loja “Rainbow Six Extraction” vjen në treg më 20 janar 2022

Kompania Ubisoft në korrik pati paralajmëruar ardhjen e lojës “Tom Clancy’s Rainboë Six Etraction”, kurse tani dihet data e saktë e lansimit në treg.

Loja “Tom Clancy’s Rainboë Six Etraction” fillimisht është dashur të jetë e qasshme për gejmerët nga 16 shtatori, por është shtyrë për janar.

E kompania Ubisoft tani zyrtarisht ka konfirmuar se lojën do ta plasojë në treg më 20 janar. Përveç kësaj, është zbritur çmimi i versionit bazë të lojës në 40 nga 50 sa ishte.

Shitësit për çdo kopje u japin blerësve ty tokenë Buddy Pass, që gejmerët mund t’i quajnë miq me të cilët luajnë gjatë 14 orëve në ditë.

Megjithatë, ata që i përdorin Buddy Pass do të kenë qasje në Assingmets, e vlen të theksohet që loja përmban cross-play, cross-progress dhe cross-save, kështu që gejmerët do të mund të luajnë me miq pavarësisht nëse kanë konzolën Xbox One, Xbox X dhe S, Playstation 4, Playstation 5, PC, Amazon Lun, Google Studio apo Ubisoft+.

Loja “Rainbow Six Etraction” që ishte e njohur si “Rainbow Six Quarantine” para pandemisë së coronavirusit, bazohet në “Rainbow Six Siege”. Ekipet e lojtarëve do të luftojnë kundër jashtëtokësorëve që kanë pushtuar tokën. 

Related posts

Instagram po teston opsionin “Pusho pak”

admin

Shteti i parë amerikan që bëhet me “barriera” solare në autostradë, ato do të furnizojnë me energji 100 shtëpi

admin

Kompjuteri i parë Apple u shit për 400 mijë dollarë

admin