9.8 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Sport

Liridon Fazliu fiton “Flemish Title”

Liridon Fazliu, djaloshi me prejardhje nga Vushtrria por që jeton dhe vepron në Belgjikë gjate fundjavës ka arritur deri tek titulli i tij i pare në karriere “Flemish Title” duke e mposht me pikë boksierin me prejardhje nga Italia por që jeton në Belgjikë, Angelo Turco. Me suksesin e arritur kosovari ka qen shume i kënaqur dhe tani atij po i jepet mundësia te ndeshet edhe për titull Belgjike.

Si po ndihesh tani me titullin e fituar ?

Jam shumë krenar me titullin e fituar dhe ishte një nate me emocione të ndryshme si për mua ashtu edhe për familjarët e miqtë.

Sa ishte e vështire për te fituar ketë ndeshje ?

Angelo Turco ishte një kundërshtar shumë i fort qe ishte ish kampon i Evropës dhe me duhej koncentrim maksimal për 8 raundet.

Kujt po ja dedikoni ketë titull ?

Titullin po ja dedikoj së pari vetvetes pasi para 5 vite kur kam filluar me ketë sport dhe kjo ka qen ëndrra ime, mandej normal edhe familjes, shoqërisë, trajnerit, kolegëve edhe gjithë shqiptarëve.

Planet e juaja pas kësaj ndeshje ?

Pas këtij titulli mua me jepet shansi per tu ndesh për titull Belgjike dhe këtë dua ta realizoj ne vitin e ardhshe, poashtu dua te mbaj edhe rekordin pozitiv pa asnjë humbe.

 Sa ishte mbështetja për ketë përballje ?

Mbështetja ishte fenomenal si ne palestër ashtu edhe jashtë saj dhe jam krenar shume qe po kam përkrahje.

Related posts

Dani Alves i vet ofrohet Barcelonës pas largimit nga Sao Paolo

Admin

KH Besa arrin në Bosnje dhe Hercegovinë para ndeshjes në EHF Cup

Admin

Laporta flet për transferimet e mundshme të Barcelonës në janar

Admin

Gjashtë hapat që duhet t’i ndjekë Newcastle për t’u bërë Manchester City i ri

Admin

Xavi zbulon sekretet e tij prej trajneri

Admin

‘Na kritikojnë ne, por ka nga ata që nuk fitojnë prej 10 vitesh’, Nedved ngre zërin ndaj kritikëve

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com