5.8 C
Skopje, NM
22/10/2021
DailyNews.mk
Maqedoni Përzgjedhjе nga redaktori

Lidija Nedelkova shkarkohet nga posti i gjykatëses supreme

Këshilli Gjyqësor sot e ka shkarkuar nga posti i gjykatëses supreme, Lidija Nedelkovën.

Procedura për shkarkimin e saj kishte filluar nga ish kryetari i Gjykatës Supreme, Jovo Vangellovski.

Kujtojmë, se Nedellkova si gjykatëse supreme ishte një nga tre kandidatët për kryetar të Gjykatës Supreme, por në vend të saj u zgjodh Besa Ademi

Related posts

KSHZ hedh poshtë ankesat e partisë “E majta” në Maqedoni

Admin

Shilegov e paralajmëroi dislokimin e Hekuranës, Çimentores dhe industrisë tjetër të rëndë nga Shkupi

Admin

Dimitrov: Politika e vetos krijon ambient negativ dhe është investim në bërjen e armiqësisë

Admin

Analizë/ Votat e Besës mund të bëjnë dallimin në Tearcë, por kanë peshë të caktuar edhe në Gostivar, Çair dhe Strugë

Admin

Funksionar i lartë i LSDM-së: Nëse bie Shkupi, bie edhe Qeveria e Zaevit

Admin

Bexheti falenderon strukturat e partisë për fitoren madhështore në Saraj

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com