2.8 C
Skopje, NM
27/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

L’Equipe publikon formacionin e vitit, Ramos i vetmi nga La Liga

L’Equipe ka publikuar formacionin e vitit, befasitë nuk mungojnë, siç shihet Lionel Messi nuk figuron në 11 më të mirët.

Kapiteni i Real Madrid, Sergio Ramos dhe ylli i Juventus, Cristiano Ronaldo janë në mesin e më të mirëve në formacionin e vitit të zgjedhur nga “L’Equipe”, gjithashtu këtë vit ka një dominim të lojtarëve të Bayern Munchen.

Ramos ishte i vetmi lojtar nga La Liga që hyri në listë.

Edhe pse Barcelona nuk fitoi asnjë titull sezonin e kaluar, Lionel Messi shënoi 31 gola, por që nuk figuron ndër më të mirët.

Ky është formacioni i zgjedhur nga e përditshmja sportive franceze.

Formacioni, 4-4-2: Neuer, Davies, Ramos, Van Dijk, Alexander-Arnold, Thiago, Kimmich, Neymar, De Bruyne, Ronaldo, Lewandowski.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com