21.4 C
Los Angeles
August 10, 2022
DailyNews – MK
Sport-al

Laporta tashmë ka zgjedhur një drejtor të ri sportiv dhe përforcimin e parë për Barçën

Edhe pse Joan Laporta nuk ka marrë ende një vendim përfundimtar nëse do të kandidojë për presidencën e re të Barcelonës, ai i di lëvizjet e para nëse kthehet për të drejtuar klubin.

Laporta, i cili ishte president i Barcelonës nga 2003 deri në 2010, ka dy ide kur bëhet fjalë për kandidaturën e tij.

Laporta dëshiron të sjellë Mateu Alemanni si drejtorin e ri sportiv nëse ai bëhet presidenti i ri i Barcelonës, dhe David Alaba nga Bayern Munich të jetë përforcimi i parë i madh në epokën e tij presidenciale.

Alemanni u largua nga Valencia një vit më parë për shkak të një mosmarrëveshje me pronarin, dhe konsiderohet si një nga punëtorët më të mirë të sportit në Spanjë.

Sa i përket Alaba, ai me siguri nuk do të zgjasë kontratën e tij me Bayern dhe do të jetë një agjent i lirë, por shumë gjigantë evropianë po luftojnë për nënshkrimin e tij.

Related posts

Ronaldo barazon rekordin e Messit në Ligën e Kampionëve

admin

Formacionet zyrtare: Ferencvaros – Barcelona

admin

Lirim Kastrati në formacionin e javës në Ligën e Evropës

admin