2.8 C
Skopje, NM
25/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Laporta: Kemi katër ndeshje të mbetura për të fituar titullin

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta është optimist se klubi do ta fitojë La Liga-n këtë edicion.

Barcelona dje shënoi fitore të vështirë te Valencia me rezultat 2 – 3, derisa renditën në pozitën e tretë në tabelë.

Pavarësisht që kanë mbetur vetëm katër ndeshje, Laporta është optimist se nëse i fitojnë të gjitha ndeshjet do shpallen kampion.

“E kam thënë para ndeshjes me Valencian se nëse fitojmë pesë ndeshjet e mbetura, jemi të bindur se do ta fitojmë ligën”.

“Mirë, tani nuk janë pesë ndeshje, tani janë katër ndeshje të mbetura për të fituar titullin”, tha ai.

Ndeshjet e radhës për Barcelonën janë kundër Atleticos, Levante, Celta dhe Eibar.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com