20.3 C
Los Angeles
December 6, 2021
DailyNews – MK
Teknologji

Lansohet loja e fundit në serinë Halo në 20 vjetorin e Xbox

Loja e fundit në serinë Halo është publikuar tre javë më herët për të përkuar me 20 vjetorin e kompanisë.

Sipas BBC, Halo: Infinite ishte menduar të lansohej vitin e kaluar, por u shty deri në dhjetor të vitit 2021.

Por të hënën, në një ngjarje të përvjetorit të 20-të të Xbox, Microsoft zbuloi se pjesa me shumë lojtarë e video-lojës po lansohej në të njëjtën ditë.

Fushata për një lojtar është ende duke u mbajtur deri më 8 dhjetor.

Halo ishte në kulmin e tij në mesin e viteve 2000, i njohur po aq për lojërat e tij me shumë lojtarë në internet, ashtu edhe për fushatën e udhëhequr nga historitë.

Me këtë lojë të fundit, Microsoft ka lëshuar veçmas pjesën me shumë lojtarë të një loje pa pagesë – një strategji e njohur biznesi për shumë lojëra në internet, por një ndryshim i rëndësishëm për serinë Halo.

Related posts

iPhone i parë me portin USB-C shitet në ankand, çmimi i tij është 80 mijë dollarë

admin

Droni i prodhuar nga Kina përfundon testin e vëzhgimit meteorologjik detar

admin

Studioja e efekteve vizuale që ka punuar në filma si Lord of the Rings dhe Avatar shitet për 1.6 miliardë dollarë

admin