39.8 C
Skopje, NM
29/07/2021
DailyNews.mk
Auto

Lamborghini së shpejti do të prezantojë një tjetër model të ri

Lamborghini ka punuar shumë kohët e fundit, gjë që konfirmohet nga njoftimi i quajtur “Gjashtë muajt më të mirë”, dhe tani mund të presim një model të ri shumë shpejt.

Kompania italiane regjistroi sukses të madh në gjysmën e parë të vitit 2021, Urus është ende modeli më i shitur falë 2,796 kopjeve të dorëzuara të këtij super SUV, dhe SHBA është ende tregu më i madh për prodhuesin italian. Pasohet nga Kina dhe Hong Kongu.

Por nuk ka asnjë ndalesë, pasi Lamborghini planifikon të prezantojë një tjetër model të ri këtë verë – ai është Aventador Ultimae.

Kjo është konfirmuar nga Lamborghini që Ultimae do të jetë super vetura e fundit “e pastër” V12.

Nëse është kështu, modeli i ri do të ndjekë gjurmët e Miura Homage, një model i kufizuar i bazuar në Aventador që u shfaq në vitin 2016 për të festuar përvjetorin e artë të modelit që konsiderohet super vetura e parë e Lamborghini.

Tani për tani, mund të spekulohet vetëm sepse ende nuk ka informacion zyrtar.

Related posts

Ford Mustang Shelby GT500 i tregoi Model S të Tesla -s se nuk është i pathyeshëm

Admin

“Ajër i kondicionuar” në veturë: Cila është temperatura ideale për vozitje?

Admin

Harroni kamerat fikse, kërcënimi i vërtetë për shkelësit e trafikut vjen nga qielli

Admin

McLaren më i fuqishëm kabriolet – 765LT Spider prodhon 765 kuaj-fuqi dhe lëviz me shpejtësi maksimale prej 330 km/h

Admin

Honda NSX-R e rrallë do të dalë në ankand, çmimi fillon nga 346 mijë euro

Admin

Tesla po e shtyn prodhimin e kamionit për vitin 2022

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More