15.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Lakers s’e bëjnë të njëjtin gabim, një fitore larg titullit falë spektaklit të LeBron James

Los Angeles Lakers kanë dëshmuar se humbja në ndeshjen e tretë ishte thjesht një rastësi, pasi kanë mposhtur Miami Heat në takimin e katërt me rezultat 102:96.

Lakers tani ka një epërsi prej 3:1, dhe është vetëm edhe një fitore larg titullit të madh.

Këtë ndeshje ‘shpërtheu’ LeBron James me double-double prej 28 pikë, 12 kërcime dhe tetë asistime.

Paraqitje solide pati edhe Anthony Davis, i cili realizoi 22 pikë, 9 kërcime dhe katër asistime.

Jimmy Butler e mbylli ndeshjen me double-double (22 pikë, 10 kërcime dhe nëntë asistime), por pa mundur të bëjë diçka më shumë.

Ndeshja që mund të jetë e fundit sa i përket kësaj finale të madhe luhet pas dy dite.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com