19.8 C
Skopje, NM
21/06/2021
DailyNews.mk
Sport-al

LAJMI I FUNDIT: Armend Dallku trajner i KF Dukagjinit

Ish trajneri i FC Prishtinës, Armend Dallku, ka marrë drejtimin e KF Dukagjinit, në Ligën e Parë të Kosovës

Pak ditë pas largimit nga FC Prishtina, Armend Dallku rikthehet në stol, por në Ligën e Parë të Kosovës.

Trajneri i ri do të marrë drejtimin e KF Dukagjinit, ku do të zëvendësojë të larguarin Severin Elezaj.

Njoftimi i KF Dukagjinit:

Dallku nga sot merr timonin e skuadres së Dukagjinit!

Pas largimit të trajnerit klinas Severin Elezaj, klubi tashmë ka arritur akordin me ish trajnerin e FC Prishtinës zt. Armend Dallku i cili do ta drejtoj skuadren tonë deri në fund të këtij sezoni. Pjesë e shtabit teknik të Dallku do të jetë edhe ish trajneri kondicional të FC Prishtina, Artan Luzi.

Klubi u dëshiron mirëseardhje dhe suksese në sfidat e përbashkëta.

Related posts

Chiellini konfirmon: Dola me kohë duke parandaluar lëndimin, jam mirë

Lea Musliju

Luis Enrique konfirmon: Morata do të jetë titullar ndaj Polonisë

Lea Musliju

Deschamps konfirmon: Pavard evitoi një lëndim, është i gatshëm për Hungarinë

Lea Musliju

Suedia – Sllovakia, formacionet zyrtare

Lea Musliju

UEFA mund ta ndryshojë lokacionin e gjysmëfinaleve dhe finales së “Euro 2020”

Lea Musliju

De Bruyne shpjegon festën e “heshtur” të golit ndaj Danimarkës

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More