-1.2 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Lajm i mirë për Juventusin, Arthur mund të rikthehet ndaj Portos

Mesfushori i Juventusit, Arthur Melo ka vazhduar me terapinë për lëndimin në gju dhe pritet të jetë i gatshëm për ndeshjen kthyese ndaj Portos.

Sipas Tuttosport, “Bianconerët” janë duke bërë gjithçka që ta shmangin operacionin për brazilianin, që u transferua nga Barcelona në verën e shkuar.

Arthur është duke kaluar nëpër disa seanca vetëm që të rikthehet për ndeshjen shumë të rëndësishme kundër Portos në Ligën e Kampionëve.

Ndërkohë, 24-vjeçari pësoi lëndim në fitoren ndaj Romas me 6 shkurt.

Në këto dy javë, Arthur ka punuar shumë që të rikthehet sa më parë dhe synon të jetë i gatshëm për ndeshjen ndaj klubit portugez.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com