18.5 C
Los Angeles
November 29, 2021
DailyNews – MK
Showbiz

Lady Gaga si Marilyn Monroe – fustani i saj valëvitet nga era rrugëve të New Yorkut duke treguar më shumë se ç’duhet

Lady Gaga pasqyroi momentin ikonik të Marilyn Monroe-s, kur fustani i saj u valëvit nga era, në kohën kur ajo u largua nga xhirimet e emisionit “The Late Show with Stephen Colbert”.

Këngëtarja 45 vjeçe, ekspozoi aksidentalisht të brendshmet e saj ngjyrë bezhë, ndërsa kishte veshur një fustan të zi me një të çarë të madhe në këmbë, që ia frynte era teksa po largohej nga NBC Studios në New York.

Flokët bionde të Lady Gagës nuk ishin të ndryshme me ato të Marilyn Monroes – dhe fatkeqësia në veshje i bënë jehonë momentit të paharrueshëm të yllit të ndjerë, shkruan DailyMail.

Këngëtarja e hitit “Bad Romance” filloi promovimin e filmit të saj më të ri “House Of Gucci” në Mbretërinë e Bashkuar javën e kaluar dhe e kaloi fundjavën në Milano, Itali përpara se të shkonte në New York për të vazhduar promovimin në mediat amerikane.

Gaga kishte veshur një fustan mjaft elegant, por të papërshtatshëm për erën që po frynte në qytetin e New Yorkut.

Ajo u pa duke dalë jashtë studios përpara se të ndalonte për të pozuar për fotografi – pikërisht në atë moment ajo pësoi një mosfunksionim të veshjes.

Duke u përpjekur të tregonte pjesën dramatike, ajo ishte e palëkundur në mbajtjen e fundit të fustanit të tërhequr nga era.

Por ndërsa po bënte këtë, ajo u ndesh me një ‘shpërthim’ ere që bëri që fustanella e rrjedhshme të valëvitet dhe të ekspozojë të brendshmet e saj nudo.

Nuk ishte e qartë nëse ajo nuk ishte në dijeni të incidentit ose thjesht bënte sikur nuk dinte, pasi fotografët ishin aty për ta fotografuar.

Përpara kësaj, ajo kishte dalë nga Pallati Lotte i New Yorkut e veshur me një pallto të argjendtë të markës “Lanvin”.

Megjithëse filmi i shumëpritur i Ridley Scott, “House Of Gucci” nuk do të dalë në kinema deri më 24 nëntor, Gaga ka pasur një orar agresiv promovues.

Të hënën ajo pësoi pak kritika nga trajnerja e dialogut të filmit, Francesca De Martini, e cila hodhi kritika mbi theksin e saj ‘italian’ në film.

“Ndihem keq duke thënë këtë, por theksi i saj nuk është saktësisht një theks italian, tingëllon më shumë rusisht”, tha ajo për Daily Beast.

Gaga kishte folur për qasjen e saj në stilin e aktrimit për të luajtur personazhin Patrizia Reggiani – gruaja famëkeqe që punësoi një vrasës me pagesë për të vrarë ish-burrin e saj Maurizio Gucci në vitin 1995.

“Kam jetuar si ajo [Reggiani] për një vit e gjysmë. Dhe unë fola me theks për nëntë muaj. Nuk u prisha kurrë. Unë qëndrova me të”, tha ajo për British Vogue, duke shtuar se foli me zë jashtë kamerës. 

Related posts

Kylie Jenner bën postimin e parë në Instagram që nga tragjedia në koncertin Astroworld, thyen pauzën e rrjeteve sociale për t’i uruar Hailey Bieber ditëlindjen

admin

Elia i është mirënjohëse këtij personi që e ndihmoi të kalonte periudhën e vështirë pas lindjes

admin

Rita Ora shkëlqen përkrah të dashurit në tapetin e kuq të MTV Europe Music Awards 2021

admin