2.8 C
Skopje, NM
25/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

LA Lakers triumfon ndaj Houston Rockers

LA Lakers ka triumfuar me rezultat 120-102 ndaj Houston Rockets në kuadër të NBA.

Ndeshja ndërmjet LA Lakers dhe Houston Rockets prodhoi spektakël dhe magji për telespektatorët mbarë botën.

Pjesa e parë u karakterizua nga dalje dhe faullë të ndryshëm, por që Lakers morrën kontrollin e ndeshjes dhe triumfuan në fund.

Lakers rritën avantazh prej 27 pikësh, por Houston Rockets u rikthyen në lojë, duke shkurtuar epërsinë në 11. Në çerekun e katërt, Lakers avanconin me 13 pikë, 88-75.

Në të katërtin, Lakers morën edhe një herë kontrollin e ndeshjes.

Më të dalluarit e ndeshjes ishin, Anthony Davis, për Lakers i cili shënoi 27 pikë, ndërsa për Houston, u dalluan Wood me 23 pikë dhe James Harden me 20 pikë gjashtë asistime.

Lakers avancuan në tre çerekë, ndërsa Houston dominoi një. Rezultatet e çerekëve ishin: 25-21, 40-25, 23-29, 32-27.

Rezultati përundimtar: La Lakers 120-102 Houston Rockets.

Tani, Lakers kryesojnë në vendin e parë në Western Conference.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com