23.8 C
Skopje, NM
27/07/2021
DailyNews.mk
Kosovë

Kusari-Lila: Prioritet për Kurtin në dialog është çështja e të pagjeturve

Shefja e Grupit Parlamentar të LVV-së, Mimoza Kusari-Lila, tha se prioritet për qeverinë “Kurti” në dialog është tema e të pagjeturve.

Kusari-Lila nuk pranoi të flasë për agjendën e kryeministrit Albin Kurti, i cili po qëndron në Bruksel për takim me presidentit serb, Aleksandar Vuçiq.

“Për agjendën e kryeministrit Albin Kurtit është mirë të drejtohet në Zyrën e Kryeministrit”.

Ajo ka folur edhe për zhurmën e krijuar në seancë në momentin kur po fliste deputeti Behgjet Pacolli, e cila tha se nuk kishte personale asgjë me të, por thjesht për temat.

“Sa i përket deputetit Pacolli, ai e mori fjalën në fund të një debati prej dy orëve dhe diskutimi i tij filloi të rrëshqasë në një temë tjetër dhe ndoshta mungesa e tij ka shkaktuar një pritshmëri tjetër në raport me një temë tjetër”.

Ndërsa, për mbledhjen e Kryesisë Kusari ka treguar disa prej pikave që do të diskutohen në seancën e së enjtes, raporton EO.

“Në ditën e enjte kemi, përveç votimit të marrëveshjeve financiare, shqyrtimin e parë të projektligjit për shitjen e banesave, pastaj për odat e arkitektëve, për masat e uljes së kostove të rrjetit të komunikimeve, shqyrtimi për tregtinë dhe produktet e naftës. Pastaj shqyrtimi i dytë i Ligjit për Automjete”.

Related posts

Kurti nderon Enver Zymberin në dhjetëvjetorin e rënies në krye të detyrës

Admin

Ky është Sevdail Rrustemi nga Podujevë që humbi jetën në aksidentin e djeshëm

Admin

Dy udhëtarë të lënduar në Kroaci, mbeten nën kujdes intensiv

Admin

Në mesin e viktimave të aksidentit tragjik në Kroaci edhe dy gra nga komuna e Junikut

Admin

Dedikimi emocionues i dajës për mbesën që vdiq në aksidentin në Kroaci: Mu nda zemra, nuk prita që do të shkruaj për vdekjen tënde

Admin

I mbijetuari i aksidentit në Kroaci rrëfen tmerrin e përjetuar: Një grua poshtë meje kishte vdekur – më së rëndi ka qenë t’i shohësh të rinjtë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More