1.8 C
Skopje, NM
25/10/2021
DailyNews.mk
Rajoni

Kurti së pari të zgjedhet presidentja, pastaj të vijohet me planin qeverisës

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka bërë të ditur që fillimisht duhet të zgjedhet presidenti i Kosovës e pastaj do të vijohet me planin qeverisës. “Rendi logjik dhe kronologjik i gjërave e do që ta bëjmë një skanim të tillë dhe gjithashtu edhe do ta bëjmë zgjedhjen e presidentit të Kosovës nga Kuvendi i Republikës së Kosovës”, ka thënë KurtiKurti pohoi se në ndonjë vit tjetër rrethanat do të bënin që këto gjëra të vijonin më ndryshe, porse këtë e konsiderojnë si rrugë të duhur.

“Po të ishte ndonjë vit tjetër, nuk do të kishte nevojë të ishte kësisoj, por jemi të bindur që kjo është rruga më e mirë dhe më e duhur përpara”.

Related posts

Zjarret në Shqipëri, situata mbetet kritike në Dukat

Admin

Hotelet e Tiranës janë plot, turistë edhe nga Lindja e Mesme

Admin

Rritja e rasteve me coronavirus, 1,659 raste janë aktive

Admin

Vazhdojnë pritjet e gjata në pikat kufitare, tri orë pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Admin

Arsyet se përse po shtyhet regjistrimi i popullsisë

Admin

Humb jetën nga coronavirus një zyrtar policor

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com