11.8 C
Skopje, NM
27/10/2021
DailyNews.mk
Përzgjedhjе nga redaktori Rajoni

Kurti nga Mitrovica: Fitorja e 14 shkurtit duhet të jetë si në Llap, pa balotazh

“Nëpër borë e nëpër shi” – kështu brohorisnin qytetarët e Mitrovicës të cilët po e prisnin kandidatin për Kryeministër Albin Kurti dhe ushtruesen e detyrës së presidentes Vjosa Osmani, njofton Klan Kosova.

Gjatë fjalimit, Kurti tha se fitorja e VV-së në zgjedhjet e 14 shkurtit duhet të jetë si ajo në Llap, pa balotazh dhe me shumicë parlamentare.

“Fitorja e 14 shkurtit duhet të jetë sikur në Llap pra pa balotazh me mbi 61 deputetë në mënyrë që t’i bëjmë reformat e shumëfishta me qeveri stabile e shumicë parlamentare. Qytetarët e Mitrovicës do t’i falënderojmë për mbështetjen që na e kanë dhënë vazhdimisht e ne si qeveri kurrë nuk do t’i harrojmë ata, do t’i ndihmojmë si asnjë qeveri tjetër e pasluftës”, ka thënë Kurti.

Related posts

Zjarret në Shqipëri, situata mbetet kritike në Dukat

Admin

Hotelet e Tiranës janë plot, turistë edhe nga Lindja e Mesme

Admin

Rritja e rasteve me coronavirus, 1,659 raste janë aktive

Admin

Vazhdojnë pritjet e gjata në pikat kufitare, tri orë pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Admin

Arsyet se përse po shtyhet regjistrimi i popullsisë

Admin

Humb jetën nga coronavirus një zyrtar policor

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com