16.9 C
Los Angeles
December 7, 2021
DailyNews – MK
Kosovë

Kurti emëron Rifat Latifin, ministër të Shëndetësisë

Kryeministri Albin Kurti ka emëruar doktor Rifat Latifin ministër të ri të Shëndetësisë.

“Unë si kryeministër posa kam nënshkruar vendimin për ministrin e ri të Shëndetësisë. Ministri i ri i Shëndetësisë do të jetë doktor Rifat Latifi”, ka thënë Kurti  në një konferencë për media.

Kurti shtoi se doktor Latifi erdhi pardje nga Nju Jorku në Prishtinë.

“Doktor Rifat Latifi ka lindur në Klloderncië të Skenderajt, ka studiuar për mjekësi në Universitetin e Prishtinës dhe ka kryer dy specializime për kirurgji të përgjithshme dhe traumatologji dhe reaminacion në SHBA. Përvoja e tij akademike dhe profesionale përshinë qendra spitalore dhe universitete me emër në disa shtete federale në SHBA. Doktor Latifi aktualisht punon si profesor i departamentit të kirurgjisë në kolegjin e Nju Jorkut…”, tha Kurti.

Ai në fund i uroj mirëseardhje dhe e uroj për detyrën e re. 

Related posts

RACVIAC, kjo është organizata ku ish-komandanti i FSK-së Rama do ta përfaqësojë Kosovën në Kroaci

admin

Publikohet numri i punëtorëve në AKI-së, eksperti i sigurisë thotë se në të ardhmen kjo gjë nuk duhet të ndodh

admin

Policia konfirmon se Qëndron Kastrati është sulmuar mbrëmë, thonë se janë duke e hetuar rastin

admin