9.8 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Kupa e Italisë do zhvillohet me tifozë

Finalja e Kupës së Italisë mes Atalantas dhe Juventusit me 19 maj do zhvillohet me 20 për qind të kapaciteteve të stadiumit.

Ndeshja do zhvillohet në stadiumin “Mapei”, që është shtëpia e Sassuolos.

Praninë e tifozëve e ka konfirmuar sekretari i ministrisë së shëndetësisë së Italisë, Andrea Costa.

“Komiteti teknik është duke studiuar rikthimin e tifozëve në stadiume dhe ndeshjet të zhvillohen në siguri, derisa duhet ndjekur plotësisht masat anti-COVID”, tha ai.

Komiteti teknik më herët kishte refuzuar kërkesën e rikthimit të tifozëve me 1 maj në stadiume.

Italia do këtë se paku 25 për qind të tifozëve në “Olimpico” nga 11 qershor për ndeshjet e Evropianit 2020.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com