18.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Sport

Kupa e Botës çdo dy vite? Ronaldo tregon hapur mendimin e tij rreth projektit

Ish-fituesi i Kupës së Botës, Ronaldo Nazario ka shprehur mbështetjen e tij për planin e diskutueshëm të Arsene Wenger për të organizuar turneun çdo dy vjet.

Duke folur në një konferencë për media të FIFA-s, legjenda braziliane vlerësoi propozimet dhe tha se ato do të mirëpriten nga lojtarët më të mirë në botë.

“Është një mundësi e re që vendet e reja të kenë një shans, të luftojnë për kualifikim”, deklaroi 44 -vjeçari. “Çdo dy vjet është e mahnitshme”.

“Dhe sigurisht, nëse pyesni Lionel Messin ose Cristiano Ronaldon nëse ata do të donin të kishin më shumë mundësi për të fituar Kupën e Botës, unë jam i sigurt se ata do të thoshin po”.

Sugjerimet e Wenger kanë ndarë opinionin në të gjithë botën e futbollit.

Grupi i Ligave Evropiane, 37 anëtarët e të cilit përfshijnë Ligën Premier, Serie A dhe Bundesliga, lëshuan një deklaratë të enjten për të thënë se ata i refuzojnë planet. 

Related posts

Ish futbollisti i Bayer Leverusen, Besiktas dhe Fenerbahce, vret një person dhe plagosë katër të tjerë

Admin

Suedia publikon listën për ndeshjen me Kosovën, rikthehet Zlatan Ibrahimovic

Admin

Sot kthehet Liga e Kampionëve, tetë ndeshje në orar – spikat takimi Man City-PSG

Admin

Anelka: Mbappe duhet të jetë numri një te PSG, Messi duhet të ndryshojë dhe t’i shërbejë atij

Admin

Barcelona, Juventusi dhe Real Madridi marrin fitoren e parë për Superligën Evropiane – UEFA heq paditën për komplot kundër tyre

Admin

Benzema dhe Osimhen, sulmuesit më efektivë të shtatorit

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com