15.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Uncategorized

Куман наредил дополнителни тренинзи за Дембеле

Тренерот на Барселона, Роналд Куман му наредил на Усман Дембеле да се појавува на дополнителни тренинзи додека неговите соиграчи добија четири дена одмор, тврди шпанскиот весник „Спорт“.

Францускиот напаѓач е извор на фрустрации на „Ноу Камп“ по неговото пристигнување од Борусија Дортмунд во 2017 година поради слабата форма и честите повреди. Тој нема играно за Барса од минатиот ноември, кога се врати од повреда и пак се повреди на мечот со својот поранешен клуб, Борусија.

Барса се обидоа да го продадат ова лето, но и покрај интересот од Манчестер јунајтед, не можеа да ги убедат „ѓаволите“ на директна продажба.

Според „Спорт“, мерката на Куман не е „казнена“, туку е обид да се врати во форма фудбалерот за кој платија висока сума и останува шести најскап фудбалер во историјата, и да се бори за место во тимот. Филипе Кутињо, Ансу Фати и Антоан Гризман се првиот избор на Куман.

Related posts

Gati dy mijë qytetarë kanë nënshkruar peticionin për zgjidhjen e problemit me qentë e pastrehë në Gostivar

Admin

Apel për kumanovarët që akoma nuk janë regjistruar

Admin

Mickovski nuk pret fitore në Shkup

Admin

South Korea designates arriving Afghans as ‘persons of special merit’

Admin

23,845 active cases with covid in Kosovo

Admin

Vucic receives invitation to attend enthronement of Metropolitan Joanikije in Montenegro

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com