18.3 C
Los Angeles
January 22, 2022
DailyNews – MK
Kuzhina

Kubikët e pudingut janë zgjedhja e duhur për të ftuarit gjatë festave!

Një tortë që nuk piqet!

Përbërësit:

▪ 1 kg biskota me gjalpë
▪ 1.2 litra qumësht
▪ 1 pako pluhur pudingu me shije bananeje
▪ 1 pako pluhur pudingu me shije vanilje
▪ 1 pako pluhur pudingu me shije karamele
▪ 120 g sheqer
▪ 200 ml krem të ëmbël

Përgatitja:

Përgatitni të tri llojet e pudingut në tenxhere të veçanta gatimi sipas udhëzimeve në paketim.

Kallëpin e pjekjes e lyejeni me biskota gjalpi.

Rendisni biskotat dhe pudingun duke e përhapur fillimisht pudingun ne bazën e shtruar të biskotave, me pas duke e vendosur përsëri biskota mbi të.

Përsëriteni procesin tri herë me tri lloje të ndryshme pudingu (me radhë: puding bananeje, puding vaniljeje dhe puding karameleje).

Sipër përhapeni kremin e rrahur.

Ju bëfshin mirë.

Related posts

Si të përgatisim kabuni me rrush të thatë

admin

Recetë për lakër të ëmbël me mish të terur: Një drekë e shijshme që do të kënaqë të gjithë familjen

admin

Kos i bërë vetë nga furra: Është e sigurt se është më i mirë se ai i dyqaneve!

admin