22 C
Los Angeles
November 28, 2021
DailyNews – MK
Maqedoni Rekomanduar

KSHZ-ja hodhi poshtë dy ankesat e para për Dibrën

KSHZ-ja hodhi poshtë dy ankesat e para të Aleancës për Shqiptarët dhe Alternativës për rrethin e dytë në Dibër, shkruan Alsat.

Të dyja ankesat e para kishin të bënin me votim publik të dy votuesve para këshillave zgjedhor dhe jo pas paravanit. Bëhet fjalë për vendvotimet 0547 dhe 0547/1.

KSHZ-ja me shumicë votash vlerësoi se dy ankesat janë të pabaza sepse nuk është cënuar fshehtësia e votës por votuesi ka vendosur të votojë publikisht, gjë që mund të përbëjë bazë për padi penale për votuesit por jo për të prishur vendvotimin.

Related posts

Besa Ademi në konferencën “Kthim efikas i pronës në përputhje me standardet evropiane”

admin

Sejdini: Këto janë ambasadorët më të mëdhenj të Maqedonisë

admin

Trajnim dhe manual për mësimdhënësit si të ligjërojnë tema kontroverse

admin