22 C
Los Angeles
November 28, 2021
DailyNews – MK
Maqedoni

Kryetari i Parlamentit malazez Beçiq për vizitë në Shkup

Shkup, 26 nëntor – Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq.

Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim bilateral, ndërsa do të mbajnë fjalime edhe në konferencën rajonale me temën “Përmirësimi i dialogut ndërmjet parlamenteve dhe gazetarëve nga Ballkani Perëndimor”.

Delegacioni malazez, i kryesuar nga Beçiq, do të mbajë takime edhe me kryetaren e grupit parlamentar për bashkëpunim me Parlamentin e Malit të Zi, Dafina Stojanoska dhe me anëtarët e tij.

Related posts

Uebinar “Gjendja psikologjike e gazetarëve pas raportimit nga krizat”

admin

Osmani: Punohet në identifikimin dhe transferimin më të shpejtë të viktimave në Shkup

admin

Mediat greke për votëbesimin e Qeverisë dhe zhvillimet tjera politike në RMV

admin