33.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi takon Ilir Metën

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi, i shoqëruar nga nënkryetari Lulzim Aliu, sot ishte në vizitë zyrtare në Presidencën e Republikës së Shqipërisë, ku u prit nga Presidenti Shqiptar, Ilir Meta.

Në këtë takim vëllazëror u diskutua për gjendjen e shqiptarëve në rajon, si dhe për thellimin e bashkëpunimit ndërshqiptar si detyrë kombëtare.

Kryetari Gashi e falënderoi Presidentin Meta për bashkëpunimin e deritanishëm dhe shfaqi gatishmërinë që të ndihmojë në fuqizimin e kësaj fryme.

Edhe Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, e falënderoi Gashin për vizitën dhe u shpreh se komunikimi i këtillë ndërshqiptar dhe ndërshtetëror nuk duhet të mungojë as në të ardhmen.

Related posts

Një autobus i Kosovës është përmbysur afër Sllavonski Brod, dhjetë perona kanë humbur jetën

Admin

Në vendkalimet kufitare Tabanoc dhe Bogorodicë pritet deri 45 minuta

Admin

Promovimi i aktiviteteve verore në natyrë në Qendrën e skijimit “Kodra e Diellit”

Admin

Taksë për ruajtjen e bletëve në Maqedoni

Admin

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Admin

Në Vranjë janë vaksinuar 12 mijë shtetas të Maqedonisë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More